Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: The Fifth Heart (2015)  (Przeczytany 721 razy)
eddvard

*
SSDD

« : Sierpień 10, 2015, 22:27:34 »Dan Simmons "The Fifth Heart"

Historyczna powieść, w tradycji Drooda, w której Sherlock Holmes i Henry James łączą siły, aby się rozwiązać zagadkę literacką.

W 1893 roku, Sherlock Holmes i Henry James przybywają do Ameryki, aby rozwikłać tajemnicę śmierci Clover Adams w 1885, żony cenionego historyka Henry Adamsa - członka rodziny Adams, która dała Stanom Zjednoczonym dwóch prezydentów. Samobójstwo Clover wydaje się być czymś więcej, niż wydawało się na pierwszy rzut oka; bohaterowie podejrzewają, że mogą się za tym kryć sprawy o znaczeniu narodowym.

Holmes znajduje się w tzw. The Great Hiatus, tj. podczas trzyletniej nieobecności po walce w Reichenbach Falls z Moriarty'm, w czasie której Londyńczycy uważali go za zmarłego. Holmes upozorował własną śmierć, ponieważ dzięki dedukcji, wielki detektyw doszedł do wniosku, że jest postacią fikcyjną.

Prowadzi to do poważnych komplikacji dla Jamesa - bo jeśli jego szacowny kolega detektyw jest jedynie fikcją literacką, czym to czyni jego? I co może zrobić mistrz gawędziarzy, aby pokonać złowieszczą moc - prawdopodobnie zwaną Moriarty - która ich kontroluje (lub nie) sama pozostając w cieniu?

KSIĄŻKA NIEOPUBLIKOWANA W POLSCE
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do: