Gotham Cafe

Oficjalne fora serwisów => Dan Simmons => Wątek zaczęty przez: Duddits on Wrzesień 05, 2010, 11:17:26Tytuł: Dan Simmons - temat ogólny
Wiadomość wysłana przez: Duddits on Wrzesień 05, 2010, 11:17:26
  
(http://a.onionstatic.com/images/articles/article/24253/dan_simmons_jpg_627x325_crop_upscale_q85.jpg)

DAN SIMMONS (ur. 4 kwietnia 1948 w Peoria w stanie Illinois) - amerykański pisarz science fiction. Laureat wielu nagród i wyróżnień (m.in. Nagrody Hugo i Nagrody Locusa w 1990 r. za powieść Hyperion).
Stopnie naukowe zdobywał w Webash College, licencjat oraz na Uniwersytecie Waszyngtona w St. Louis, stopień magistra w dziedzinie pedagogiki. Od tego czasu, czyli roku 1971, przez kolejne 18 lat pracował jako nauczyciel w szkole podstawowej.
Simmons należy do nielicznego grona pisarzy, którzy nie trzymają się jednego ściśle określonego nurtu literackiego, lecz z równą swobodą piszą zarówno książki science fiction, horrory, fantasy, kryminały, jak i powieści historyczne.
Jego książki zostały opublikowane w 29 krajach.
Jako pisarz zadebiutował w roku 1982 na łamach "Twilight Zone Magazine" opowiadaniem The River Styx Runs Upstream ("Pod prąd Styksu"), które wygrało z 7 tysiącami innych prac. Debiut powieściowy przyszedł kilka lat później wraz z opublikowaniem Pieśni bogini Kali w roku 1985, która zdobyła World Fantasy Award.Co prawda jestem dopiero po lekturze dylogii "Hyperiona" i "Endymiona" ale pisarz ten zrobił na mnie takie ogromne wrażenie, że po skończeniu "Triumfu Endymiona" chciałem zacząć od nowa. Brak mi słów aby opisać to co czuje do tych czterech opasłych tomiszczów. Oczywiście idę dalej. Niedługo będę posiadaczem powieści Terror. A potem się zobaczy. Planuje napisać recenzje obydwu przeczytanych dylogii ale jak już napisałem brak mi słów. Przynajmniej na razie.


Tytuł: Odp: Dan Simmons
Wiadomość wysłana przez: crusia on Wrzesień 05, 2010, 12:16:26
A powiedz mi, która z jego powieści ma najmniej wspólnego z science-fiction, a najwięcej z grozą?


Tytuł: Odp: Dan Simmons
Wiadomość wysłana przez: Duddits on Wrzesień 05, 2010, 12:27:45
Jak napisałem jestem dopiero po dylogii "Hyperiona" i "Endymiona" ale łatwo stwierdzić, że jest to twarde science-fiction choć i zawiera dużo elementów grozy, szczególnie pierwsza dylogia "Hyperiona". Drugą dylogię "Endymiona" bym nazwał przygodowym sci-fi :D. Zamówiłem teraz powieść "Terror", która uważana jest za horror i fantastykę. Także najnowsza powieść "Drood". Z opisów książek jakie czytałem Dana Simmonsa trudno wywnioskować jeden nurt, którego trzymał się autor.


Tytuł: Odp: Dan Simmons
Wiadomość wysłana przez: crusia on Wrzesień 05, 2010, 12:43:12
No tak, a pewnie ani "Drood" ani "Terror" nie znajdę nigdzie w bibliotece :P No to trzeba będzie poczekać aż się MAG zainteresuje. Na hard sf nie mam za bardzo ochoty ;)


Tytuł: Odp: Dan Simmons
Wiadomość wysłana przez: Duddits on Wrzesień 05, 2010, 12:53:33
Mag miał już Drood'a w planach wydawniczych i nic z tego nie wyszło. Przynajmniej jak na razie. A Terror zamówiłem nowy (w sensie nie używany) z Allegro :D


Tytuł: Odp: Dan Simmons
Wiadomość wysłana przez: crusia on Wrzesień 05, 2010, 13:03:51
Rzadko kupuję książki, a do tego nie przepadam za czytaniem po angielsku, ale napisz koniecznie, jak wrażenia po lekturze, może mnie przekonasz ;)


Tytuł: Odp: Dan Simmons
Wiadomość wysłana przez: Lady Nina on Wrzesień 05, 2010, 13:13:54
Najwięcej z grozą ma wspólnego "Letnia noc". Przyznam się, że tylko za dnia ją czytałam. ;) Z tych, które znam, to jeszcze "Song of Kali" jest dosyć paskudne, ale nie wiem, czy po naszemu była wydana. Za to na "Terror" po prostu brak mi słów, ta książka była rewelacyjna. Nie miałam się do czego przyczepić, jak rzadko kiedy.
W ogóle Simmons nie siedzi tylko w fantastyce, nie wiem dlaczego przez pryzmat Hyperiona się na niego patrzy. "Fabryka kanciarzy" - powieść szpiegowska z udziałem Hemingwaya :D, "Ostrze Darwina" - thriller/kryminał, "Fazy grawitacji" - zwykła obyczajówka, która z fantastyką ma tyle wspólnego, że opisuje losy byłego astronauty... a wszędzie piszą, że to autor SF. Eeee tam. ;)


Tytuł: Odp: Dan Simmons
Wiadomość wysłana przez: Duddits on Wrzesień 05, 2010, 13:15:44
Terror będę miał po polsku. Wydany przez Rzeczpospolita SA. http://img19.allegroimg.pl/photos/oryginal/12/17/00/27/1217002707 (http://img19.allegroimg.pl/photos/oryginal/12/17/00/27/1217002707). Cienki jestem z angielskiego ;)
Edit. Drood z udziałem Dickensa ;)


Tytuł: Odp: Dan Simmons
Wiadomość wysłana przez: crusia on Wrzesień 05, 2010, 13:17:40
O, i teraz to mnie zachęciłaś, Ninka. "Letnią noc" muszę gdzieś dorwać, koniecznie :)


Tytuł: Odp: Dan Simmons
Wiadomość wysłana przez: Magnis on Wrzesień 05, 2010, 14:17:19
Jeszcze jest "Wydrążony człowiek" jego autorstwa wydany przez Prószyńskiego, powieść fantastyczna oraz "Eden w ogniu" wydany przez wydawnictwo Amber, która jest połączeniem grozy i fantasy, którą polecam  ;).Jeżeli chodzi o tego autora to go bardzo lubię, ponieważ bardzo dobrze pisze ciekawe książki.


Tytuł: Odp: Dan Simmons
Wiadomość wysłana przez: ingo on Wrzesień 05, 2010, 16:40:18
Wiele dobrego słyszałem o Letniej nocy. Od jakiegoś czasu liczę sobie po cichu, że MAG zdecyduje się ją wznowić w formacie jakiej doczekały się Hyperion i Endymion. Niestety wydaje mi się, że przyjdzie mi kupić w końcu stare wydanie...

A parę dni temu skończyłem Upadek Hyperiona. Po pierwszym tomie zrobiłem sobie przerwę dłuższą, bo to jednak nie moja literatura i bałem się przesytu, więc za Endymion również od razu się nie wezmę, ale czas na niego na pewno nadejdzie.

Dylogia Hyperiona to zdecydowanie jedna z najlepszych rzeczy jakie kiedykolwiek czytałem. Sposób prowadzenia akcji, sama fabuła, epickość. Jestem pod OGROMNYM wrażeniem i polecam wszystkim, nawet tym, którzy nie przepadają za sci-fi. I bez tego można docenić to Dzieło. A pomyśleć, że sięgnąłem po to tylko dlatego, że stwierdziłem iż skoro w naszym kraju ktoś wydał książkę w ten sposób, to musi być ona warta przeczytania :D


Tytuł: Odp: Dan Simmons
Wiadomość wysłana przez: Lady Nina on Wrzesień 05, 2010, 17:05:41
Zajrzałam na Allegro, czy przypadkiem nie ma "Wydrążonego człowieka", albo tej "Pieśni", bo chętnie bym przeczytała w tłumaczeniu, i wprawdzie nie było, ale kupiłam sobie Eden w ogniu. :D Ciekawa jestem, co to będzie.

(http://img163.imageshack.us/img163/6562/2235edenwogniu200.jpg)

(Fires of Eden)
Opis wydawcy
W luksusowym kąpielisku na Hawajach w niewyjaśnionych okolicznościach znikają goście. Miliarder Byron Trumbo, właściciel tego raju dla turystów, postanawia sprzedać ośrodek. Zaprasza inwestorów, by na miejscu sfinalizować transakcję. Nikt nie wie, że nadciąga katastrofa. Wszyscy goście Mauna Pele znajdą się w ogniu odwiecznej walki potężnej bogini wulkanów z jej nieśmiertelnymi wrogami...Tytuł: Odp: Dan Simmons
Wiadomość wysłana przez: Magnis on Wrzesień 05, 2010, 17:09:45
Gratuluje zakupu bardzo dobrej książki, którą sam przeczytałem dwa razy tak mi się spodobała ;).


Tytuł: Odp: Dan Simmons
Wiadomość wysłana przez: crusia on Wrzesień 05, 2010, 18:27:10
Ej no! Nie rozumiem czemu się uparliście żeby Simmonsa dawać do grozy, tak na GWKC jak i tu - fakt, że napisał kilka horrorów nie może go od razu klasyfikować do tego gatunku. Moim zdaniem dużo bardziej pasuje on do Pozostałych - Hyperion/Endymion, Ilion/Olimp, Wydrążony Człowiek i kilka innych pozycji nie mających za wiele wspólnego z grozą (poza kilkoma wspomnianymi scenami) definiuje go jako pisarza bardzo zróżnicowanego.

Taki był zamysł autora wątku, nawet się o to chwilę spieraliśmy :D


Tytuł: Odp: Dan Simmons
Wiadomość wysłana przez: Duddits on Wrzesień 06, 2010, 06:58:45
Z tego co udało mi się wyczytać w sieci najnowszy termin wydania Drood'a to luty 2011 roku. Znając życie pewnie będzie jeszcze jakieś przesunięcie.
Edit. Co do wznowienia Letniej nocy to szczerze w to wątpię. Najnowsze dzieło Dana jest ciągle przesuwane. Problem w tym, że w Polsce jeśli chodzi o Dana to rentowny jest tylko Hyperion/Endymion.


Tytuł: Odp: Dan Simmons
Wiadomość wysłana przez: Master on Grudzień 16, 2010, 18:54:25
Z książek Simmonsa znam jedynie (i aż) cykl Hyperion/Endymion.

Ze starego forum:

Nie należę do osób obeznanych z literaturą s-f. Na dobrą sprawę miałem styczność jedynie z pięcioma tomami "Kronik Diuny" oraz trylogią "Legendy Diuny". Powieść Simmonsa bardzo mi się spodobała. Napisana jest na prawdę świetnym stylem, czyta się szybko i przyjemnie.
Aktualnie jestem na opowieści Brawne Lamii. Póki co najmniej podobała mi się historia Fedhmana Kassada, a najbardziej księdza Lenarta Hoyta. Co do samego świata przedstawione to (póki co) średnio mnie wciągnął. Odnoszę wrażenie, że jest mniej szczegółowo opisany niż w Diunie, w której to niemal widziałem przed oczami miejsca widziane przez bohaterów sagi Franka Herberta.
Oczywiście Hyperion to ledwie wstęp. Jestem dobrej myśli przed dalszymi częściami. Póki co książka jest super.

W ciągu najbliższych dwóch dni powinienem skończyć Upadek Hyperiona. Póki co książka pochłonęła mnie jeszcze bardziej niż pierwsza cześć. Chyżwar, Cierniowe Drzewo i wizje Paula Dure dotyczące tuneli to po prostu mistrzostwo. Miazga na maksa.

Jakieś dwie godziny temu skończyłem Upadek Hyperiona. Cóż mogę napisać? Książka świetna, równie dobra co Hyperion, kilka zaskakujących momentów (np. ujawnienie, kto jest wrogiem Hegemonii), to co pisałem wcześniej: Chyżwar i jego Drzewo. Zakończenie bardzo fajnie wprowadzające do dylogii Endymiona. Polecam!

Dawno się nie odzywałem. Od ostatniego pobytu na forum zdołałem ukończyć zarówno Endymiona jak i Triumf Endymiona.

Endymion
Bardzo dobra przygodówka z prostą, nie skomplikowaną fabułą. Podobnie jak to miało miejsce w przypadku dylogii Hyperiona powieść była ciekawa i wciągająca; Świetni bohaterowie, ciekawy motyw z podróżowaniem przez różne światy. Na koniec finał, który nie pozwalający się oderwać od lektury.

Triumf Endymiona
W ostatnim tomie cyklu Simmons umieścił chyba wszystko co najlepsze w poprzednich książkach, świetnie zakończył wątki, wyjaśnił czym jest Chyżwar (w końcu się częściej pojawia), krzyżokształt, co się stało w TechnoCentrum i powiązania Centrum z Kościołem i Paxem.
Trochę zły byłem z zakończenia, a konkretnie mocno się przejąłem losem Enei. Jednak tak musiało być. Nie mniej książka pozamiatała mną równo.

Oceniając obie dylogie całościowo wystawiam im łącznie 10/10. Istne arcydzieło. W moim osobistym rankingu dzieło Simmonsa zdołało zdeklasować (co wydawało mi się nie możliwe) Diunę!


Ostatni post na starym forum pochodził z 12 lipca 2010 roku. Od tamtej pory nic się nie zmieniło. Dalej uważam ten cykl za jedną z najlepszych rzeczy, jakie dane mi było przeczytać! Absolutna miazga, arcydzieło i.... kurcze, brakuje mi słów na opisanie tego dzieła!


Tytuł: Odp: Dan Simmons
Wiadomość wysłana przez: Duddits on Grudzień 16, 2010, 22:39:44
Trochę zły byłem z zakończenia, a konkretnie mocno się przejąłem losem Enei. Jednak tak musiało być. Nie mniej książka pozamiatała mną równo.
Też byłem zły na los jaki spotkał Eneę. Raczej bardziej smutny niż zły ale zakończenie jest bardzo dobre. Nie napiszę, że zwala z nóg gdyż raczej rozmiękcza serce i jest po prostu piękne.
Cała saga jest ogólnie wyśmienita i stawiam ją wyżej niż Mroczną Wieżę.
Polecam także Terror Simmonsa. Kawał mroźnej, przygnębiającej książki. Kolejna fenomenalna powieść tego autora z zaskakującą końcówką. Czytając Terror jeden z głównych bohaterów komandor Crozier bardzo mi przypominał ojca de Soya z dylogii Endymiona.


Tytuł: Odp: Dan Simmons
Wiadomość wysłana przez: lavirrant on Grudzień 25, 2010, 17:12:42
Cz ktoś wie, gdzie można zakupić "Upadek Hyperiona"? Wszędzie pustki, nawet na Merlinie, czy allegro.


Tytuł: Odp: Dan Simmons
Wiadomość wysłana przez: Duddits on Grudzień 26, 2010, 14:23:02
http://www.booksnet.pl/index.php?p14558,upadek-hyperiona-mag (http://www.booksnet.pl/index.php?p14558,upadek-hyperiona-mag)  ;)


Tytuł: Odp: Dan Simmons
Wiadomość wysłana przez: SickBastard on Grudzień 28, 2010, 10:57:36
Duddits bardzo fajnie że wystartowałeś z tym blogiem. Akurat jakiś czas temu zainteresowałeś mnie tym pisarzem i sobie nawet na Gwiazdkę zażyczyłem "Hyperion". Od nowego roku mam zamiar się zmierzyć z jego twórczością. Jak mi się Simmons spodoba to na pewno będę zaglądać do ciebie :)


Tytuł: Odp: Dan Simmons
Wiadomość wysłana przez: Duddits on Grudzień 28, 2010, 20:15:25
A wiesz, że na Hyperionie nie skończysz? Potem Upadek Hyperiona, Endymion...  ;)


Tytuł: Odp: Dan Simmons
Wiadomość wysłana przez: SickBastard on Grudzień 29, 2010, 18:18:13
A wiesz, że na Hyperionie nie skończysz? Potem Upadek Hyperiona, Endymion...

Wiem. I na to liczę ;-)

W tym roku czytałem już jedno opowiadanie Simmonsa: "This Year's Class Picture", za które dostał w 1993 World Fantasy Award. Znalazło się w antologii o żywych trupach - "The Walking Dead" i mimo iż nie jest olśniewające to na pewno warte przeczytania. W chwili obecnej, kiedy zombie mieliśmy już chyba na wszystkie możliwe sposoby i we wszystkich możliwych wariantach to nie robi wrażenia, ale na początku lat 90tych ta tematyk nie była do cna wyeksploatowana... pewnie stąd też nagroda.

Historia nauczycielki, która zatrzymała swoich uczniów w szkole, mimo że pozmieniali się w zombie i łapie kolejne dzieci. Trzyma je przykute w ławkach i próbuje w jakiś sposób dotrzeć do ich zainfekowanych mózgów. Dosyć przewrotne i ma wszystko czego potrzebuje historia z zombie, czyli atak hordy, rozmyślania nad celem istnienia, życiem no i elementy survivalowe.

A "Hyperion" kusi... ale mam kilka innych planów czytelniczych, które chciałbym zrealizować wcześniej.


Tytuł: Odp: Dan Simmons
Wiadomość wysłana przez: Duddits on Grudzień 30, 2010, 22:40:19
Co do opowiadania to wygląda na ciekawe. Niestety nie władam na tyle angielskim aby się za nie wziąć. Z opowiadań Simmonsa do tek pory przeczytałem tylko Siostry z Helisy, które nawiązują do uniwersum Hyperiona. Czekam także na przesyłkę z Pod prąd Styksu (Nowa Fantastyka 7/94). Nie słyszałem o innych opowiadaniach przełożonych na j. polski. Niestety..


Tytuł: Odp: Dan Simmons
Wiadomość wysłana przez: ingo on Luty 07, 2011, 16:06:21
A jak jednak zacząłem Simmonsa czytać, ale padło na Ednymion a nie Letnią noc ;) Czytałem tu i tam, i same nagrody też o tym świadczą, że to gorsza (co nie znaczy oczywiście, że zła) książka od genialnego Hyperiona. Trudno moim zdaniem było dorównać czemuś tak wielkiemu. Ale od pierwszych stron Simmons porwał mnie opowieścią z gatunku, za którym nie przepadam. Świetnie mi się to czyta i po 200 stronach jestem bardzo zadowolony. Mam wrażenie, że w moim przypadku rok 2011 może należeć do tego autora :)


Tytuł: Odp: Dan Simmons
Wiadomość wysłana przez: Duddits on Luty 08, 2011, 09:05:12
Choć w sumie jestem świeży w tym temacie to rajcuje mnie, że coraz więcej osób sięga po książki Dana. Szkoda tylko, że prawa do niego ma MAG. Fakt, wydanie Hyperion/Endymion jest piękne ale z drugiej strony zastanawiać się dwa lata czy wydać tego Drooda czy nie to żenada trochę. Black Hills pewnie wydadzą w następnej dekadzie. Może z Carrion Comfort pójdzie im lepiej w przyszłym roku jeśli wystartują z nową serią horrorów.

Dla mnie Endymion jest słabszy od dylogii Hyperiona, co wcale nie znaczy, że jest słaby. Za to Triumf Endymion pozamiatał wszystko. Ja właśnie po raz drugi towarzyszę pielgrzymom w pielgrzymce do Grobowców Czasu.Tytuł: Odp: Dan Simmons
Wiadomość wysłana przez: Master on Luty 08, 2011, 10:06:14
Też rajcuje się światem stworzonym na potrzeby Hyperiona i Endymiona. Wprost rewelacja.
Co do innych pozycji: wczoraj dostałem paczkę z Terrorem. Na razie tylko przekartkowałem, zapowiada się ciekawie. Muszę jednak napisać, że sporym rozczarowaniem jest dla mnie jakość wydania Terroru (Wydawnictwo Rzeczpospolitej): ok. 600 stron, nieco większy format i... miękka oprawa. Chciałbym się tą książką cieszyć jak najdłużej, a jakoś się na to nie zapowiada. Wydane jak jakiś Harlequin do kupienia w kiosku. Gdyby była to jakość, jaką zafundował Mag z obiema dylogiami, byłoby super.


Tytuł: Odp: Dan Simmons
Wiadomość wysłana przez: ingo on Luty 08, 2011, 10:12:55
MAG MAGiem, ale jednak sporo jego tytułów wypuściły też inne wydawnictwa. Większość książek Simmonsa jest dostępna na naszym rynku.

Dziwię się, że nikt nie wziął się za kryminały  z serii  o Joe Kurtzie. Tylu różnych autorów z tego gatunku jest u nas wydawanych...

Oby MAG ruszył z tą serią horrorów. Carrion Comfort bym z dużą przyjemnością przeczytał. A jak już to wydadzą to może też A Winter Hounting, a skoro "Winter Hounting" to może i wznowienie "Letniej nocy". A skoro to taka fajna kolejna dylogia to może i w odpowiedniej hyperionowo-endymionowej oprawie ;) Bez żalu bym się wtedy mógł pozbyć egzemplarza "Letniej nocy" którego właśnie nabyłem ;)


Tytuł: Odp: Dan Simmons
Wiadomość wysłana przez: Duddits on Luty 08, 2011, 16:39:56
Tak, tylko, że niektóre pozycje tj. Ilion, Eden w Ogniu czy Pieśń Bogini Kali pojawiają się na Allegro raz na parę miesięcy. Nie wspominając już o bardzo kiepskich wydaniach. Nawet, skoro MAG wydał Letnią Noc, to czemu nie wydał wspomniane przez Ciebie A Winter Hounting. Czemu nie wydał jeszcze Drooda, czemu nie wydał Black Hills do którego ma prawa? Dan nie jest popularny w Polsce :o

Master - z Terrorem to jak z jajkiem trzeba. Wydanie jest tak kiepskie, że szkoda słów.


Tytuł: Odp: Dan Simmons
Wiadomość wysłana przez: ingo on Luty 08, 2011, 17:20:39
Ja się nie dziwię, że Simmons nie jest popularny u nas (zresztą nie wiem jak ogólnie ma się jego pozycja na świecie).

Zbyt różnorodnie gatunkowo pisze moim zdaniem. Przynajmniej patrząc teraz na jego bibliografię można wyróżnić tyle różnych od siebie książek, że wydaje mi się, że trudno by było go sprzedać większemu gronu czytelników. Bo albo idzie w czyste sci-fi, albo w fantasy (chyba, bo nie wiem dokładnie o czym jest Ilon/Olimp), albo w kryminał, albo w horror, albo jakieś hybrydy Terrorowo/Droodowe. Przez to też mamy do czynienia z rozbiciem na paru wydawców, parę różnych półek w księgarniach, parę różnych formatów, co też źle wpływa na promocję i chęć zakupu.

Dziwię się tylko, że MAG nie poszedł za ciosem i po "Endymionie" nie wydał "Ilionu", bo to tematycznie by było chyba sobie najbliższe. No i oba cykle wcześniej było wydane przez to samo wydawnictwo, przez co chyba nie byłoby problemów z prawami autorskimi. Chociażby siłą rozpędu by się chyba to sprzedało, bo chyba "Hyperion" i "Endymion" miały dobrą sprzedaż.


Tytuł: Odp: Dan Simmons
Wiadomość wysłana przez: SickBastard on Luty 08, 2011, 20:10:19
skoro MAG wydał Letnią Noc, to czemu nie wydał wspomniane przez Ciebie A Winter Hounting. Czemu nie wydał jeszcze Drooda, czemu nie wydał Black Hills do którego ma prawa? Dan nie jest popularny w Polsce :o
No sami sobie odpowiedzieliście na to pytanie.
Ale może będzie lepiej :) Jeszcze dwa lata temu na forum nikt Simmonsa nie czytał, a teraz jest nas już kilka osób i pewnie będzie więcej, bo ja "Hyperion" polecam każdemu przy każdej okazji. 

Jak już jesteśmy przy Magu... Andrzej Miszkurka napisał mi, że w drugim kwartale będzie wznowienie "Upadku Hyperiona", którego ceny na allegro są coraz wyższe.


Tytuł: Odp: Dan Simmons
Wiadomość wysłana przez: Duddits on Luty 09, 2011, 09:34:54
W sumie Ingo masz rację. Co do dobrej sprzedaży obu dylogii to pewnie była dobra, choć czytałem gdzieś kiedyś wypowiedź Andrzeja Miszkurka, że póki co jeszcze dokładają do książek. Wypowiedź ta była w kontekście zrezygnowania MAG'a z Terroru na rzecz wydawnictwa Rzeczpospolita SA (agent Dana krzyknął cenę z kosmosu).

Sick, z tego co wiem to dodruk obejmie całą serię. Chyba, że pan Miszkurka napisał tylko o Upadku...Tytuł: Odp: Dan Simmons
Wiadomość wysłana przez: Duddits on Luty 23, 2011, 13:27:20
Nie będę spamił kolejną recką więc zaprasza na moje wypociny o Hyperionie na mojego bloga. Odnośnik w stopce ;)


Tytuł: Odp: Dan Simmons
Wiadomość wysłana przez: Duddits on Luty 26, 2011, 19:11:20
Jako, że powstał oddzielny dział poświęcony Danowi zapraszam do dzielenia się wrażeniami w odpowiednich tematach. Nie wiem za bardzo co zrobić z tym wątkiem. Jeśli ktoś chce to niech przekopiuje swoje posty z opinią, recenzją albo napisze coś nowego ;) Niedługo zamknę ten temat a potem go wyrzucę


Tytuł: Odp: Dan Simmons
Wiadomość wysłana przez: SickBastard on Luty 26, 2011, 22:16:22
Super!!!!

W sumie wiesz... masz opcję rozbicia wątku tego i posklejania postów w nowe. Ale dla mnie nie ma problemu, mogę to co napisałem przekleić ;-)


Tytuł: Odp: Dan Simmons
Wiadomość wysłana przez: Duddits on Luty 27, 2011, 06:17:56
Zobaczymy jak będzie. Jeśli zostanie dużo postów z tego tematu to je odpowiednio przeniosę. Powiedzmy, że za tydzień. Tymczasem bierz się za Endymiona :D


Tytuł: Odp: Dan Simmons
Wiadomość wysłana przez: crusia on Luty 27, 2011, 12:27:19
I myślę też, że można ten wątek wykorzystać do komentowania powstania działu Simmonsa -na pewno ktoś będzie chciał coś od siebie napisać, np. że jego zdaniem powinien być w dziale grozy :D


Tytuł: Odp: Dan Simmons
Wiadomość wysłana przez: crusia on Luty 27, 2011, 13:59:19
I na moje powinieneś jeszcze założyć temat o swoim blogu.


Tytuł: Odp: Dan Simmons
Wiadomość wysłana przez: lorddemon1991 on Luty 27, 2011, 15:04:21
Ja prawdopodobnie jak skończę MW to zabieram się za "Pieśń bogini Kali", którą udało mi się wcześniej kupić na allegro, a którą zainteresowałem się dzięki właśnie mitologii Hinduskiej :)


Tytuł: Odp: Dan Simmons
Wiadomość wysłana przez: Ciacho on Luty 27, 2011, 16:29:49
Nie!!!!!! Duddits modem. :o  No to teraz mam jak w banku,że Freddy mnie dopadnie.  ;(  :haha:

A tak na poważnie,to gratuluję,bo nie codziennie otwiera się nowy pokój,dział? Jakkolwiek to nazwać, zwróci większą uwagę użytkowników,więc powinieneś być bardzo kontent ;)


Tytuł: Odp: Dan Simmons
Wiadomość wysłana przez: Varjus on Luty 27, 2011, 16:39:59
Super! Jestem jak najbardziej za tym, żeby sukcesywnie były stwarzane osobne pokoje dla popularnych pisarzy na tym forum, a i miejsce w Pozostałych uważam za trafny wybór :)


Tytuł: Odp: Dan Simmons
Wiadomość wysłana przez: Magnis on Luty 27, 2011, 18:26:42
Zaskoczyło mnie to bo myślałem, że u McCarthy'ego się ktoś odezwał :D, a tutaj nowy pokój się pojawił Dana Simmonsa :o :o :).Gratulacje Duddits z powodu powstania pokoju i zostania moderatorem byś miał mało pracy, a żeby się dużo dyskusji toczyło :).


Tytuł: Odp: Dan Simmons
Wiadomość wysłana przez: Duddits on Luty 27, 2011, 21:04:46
I na moje powinieneś jeszcze założyć temat o swoim blogu.
Założę. Mam w planie zamianę bloga na www ale nie wiem czy sam to ogarnę ;)
PS. Kiedy Ty sięgniesz po Dana?
Ja prawdopodobnie jak skończę MW to zabieram się za "Pieśń bogini Kali", którą udało mi się wcześniej kupić na allegro, a którą zainteresowałem się dzięki właśnie mitologii Hinduskiej :)
Jejku. Ja jeszcze nigdy nie widziałem tego na Allegro. Pozostaje mi lektura w pdfie. Na Ilion polowałem pół roku.
Nie!!!!!! Duddits modem. :o  No to teraz mam jak w banku,że Freddy mnie dopadnie.  ;(  :haha:
He he. I kto tu teraz kogo przeleci :D

PS. To teraz by się przydało aby ktoś coś napisał w jakimś temacie :) No i dzięki dla wszystkich ;)


Tytuł: Odp: Dan Simmons
Wiadomość wysłana przez: lorddemon1991 on Luty 27, 2011, 21:08:35
Jejku. Ja jeszcze nigdy nie widziałem tego na Allegro. Pozostaje mi lektura w pdfie. Na Ilion polowałem pół roku.

A ktoś pisał że miał to kupić z tej samej aukcji na allegro, ale kupił co innego. A ja tylko 25 zł za to dałem:) Jak będziesz chciał to jak się uda to jakąś reckę walnę dla Ciebie.


Tytuł: Odp: Dan Simmons
Wiadomość wysłana przez: Duddits on Luty 27, 2011, 21:12:05
Złożę topic o Pieśń Bogini Kali ;)


Tytuł: Odp: Dan Simmons - temat ogólny
Wiadomość wysłana przez: Duddits on Marzec 01, 2011, 09:13:08
Postanowiłem nie usuwać tego wątku. Przeniosłem niektóre posty do odpowiednich tematów, a ten niech służy do ogólnych opinii na temat pisarza ;)


Tytuł: Odp: Dan Simmons - temat ogólny
Wiadomość wysłana przez: crusia on Marzec 02, 2011, 08:17:07
PS. Kiedy Ty sięgniesz po Dana?

Pewnie dopiero w wakacje. Chyba że nagle CN przybędzie jeszcze ze dwóch recenzentów i odpadnie mi trochę lektur :D Ale znając mnie to prędzej będę więcej egz. recenzenckich dla CN brać, niż zrezygnuję z recenzowania ;)


Tytuł: Odp: Dan Simmons - temat ogólny
Wiadomość wysłana przez: Duddits on Maj 30, 2011, 09:35:15
Zapowiadana już wielokrotnie polska premiera "Drooda", została przesunięta. Nowy termin to pierwsza połowa 2012 roku. Do tej pory żadna z zapowiedzi Wydawnictwa MAG dotycząca "Drooda" się nie spełniła (a był ich kilka od 2009 r.), więc nie ma się co niestety napalać. Zaczynam żałować, że Wydawnictwo MAG posiada prawa do większości powieści Dana. Nic tylko się pochlastać :(


Tytuł: Odp: Dan Simmons - temat ogólny
Wiadomość wysłana przez: Ciacho on Lipiec 26, 2012, 21:01:48
Mag wznawia Illion. :)

http://polter.pl/MAG-wznowi-Ilion-w57803

Ja się cieszę, tym bardziej, że sam niedawno pisałem w tej sprawie, bo ogromnie mnie zaciekawiła ta dylogia. :)

Niedługo ma się pojawić też nowa książka u nas pod tytułem "Drood", już w październiku. :)


Tytuł: Odp: Dan Simmons - temat ogólny
Wiadomość wysłana przez: Master on Lipiec 26, 2012, 21:14:44
Mag wznawia Illion.

No to bomba!!! Super by było, gdyby wydano to tak, jak dylogie Hyperion i Endymion...
A co do Drooda... Nie wiem. Jakoś wolę Simmonsa w wersji s-f, niż historycznej. Przyznam się, że choć mam Terror od dawna na półce, to nie przebrnąłem przez niego... Może innym razem.

Gdy tylko zaglądnąłem do tego wątku, to naszło mnie, żeby odświeżyć sobie Hyperion/Endymion...


Tytuł: Odp: Dan Simmons - temat ogólny
Wiadomość wysłana przez: Ciacho on Lipiec 26, 2012, 21:59:09
No to bomba!!! Super by było, gdyby wydano to tak, jak dylogie Hyperion i Endymion...

Dokładnie tak będzie. ;) Pan Miszkurka na forum napisał:

Cytuj
Obie książki zostaną wydane w tym samym stylu, co Hyperiony.

Więc trzeba tylko czekać i mieć nadzieję, że się to faktycznie pojawi. :)

Tutaj masz jeszcze odnośnik,jak chcesz poczytać ;) :

http://mag.com.pl/forum/viewtopic.php?t=2623&postdays=0&postorder=asc&start=2550&sid=84f6786e4e563d4bc4b47d600b31a967

Cytuj
A co Drooda... Nie wiem. Jakoś wolę Simmonsa w wersji s-f, niż historycznej.

A czytałeś coś poza sf? :P Bo ja nie. Zobaczymy co to będzie ciekawego po pierwszej konkretniejszej recenzji.  ;)


Cytuj
Przyznam się, że choć mam Terror od dawna na półce, to nie przebrnąłem przez niego... Może innym razem.

"Terror" to jest jedna z niewiele książek, której klimatu szukać próżno gdzie indziej. Są pojedyncze tytuły, które mają specyficzną atmosferę i do nich ta pozycja właśnie należy. W bani będzie mi siedzieć jeszcze długo to, co się tam działo. Generalnie to cholernie podoba mi się horror w którym główną rolę odgrywa natura i nie jest do końca wszystko jasne, co tam się właściwie dzieje/stanie. Drugi raz się zastanawiam, co Cię powstrzymuje. :P Może poczekaj aż przyprószy w grudniu, to nabierzesz ochoty. ;)


Tytuł: Odp: Dan Simmons - temat ogólny
Wiadomość wysłana przez: Master on Lipiec 26, 2012, 23:19:17
"Terror" to jest jedna z niewiele książek, której klimatu szukać próżno gdzie indziej. Są pojedyncze tytuły, które mają specyficzną atmosferę i do nich ta pozycja właśnie należy. W bani będzie mi siedzieć jeszcze długo to, co się tam działo. Generalnie to cholernie podoba mi się horror w którym główną rolę odgrywa natura i nie jest do końca wszystko jasne, co tam się właściwie dzieje/stanie. Drugi raz się zastanawiam, co Cię powstrzymuje. :P Może poczekaj aż przyprószy w grudniu, to nabierzesz ochoty. ;)
Chyba tak zrobię. A co mnie powstrzymuje? Sam nie wiem. Przeczytałem kiedyś 1/3 książki (mniej więcej) i odpuściłem. Trochę na pewno rozwlekły styl, złożone opisy i - ogółem - powoli przez nią brnąłem. No cóż, spróbuję znowu. W zimie  ;)


Tytuł: Odp: Dan Simmons - temat ogólny
Wiadomość wysłana przez: Duddits on Sierpień 06, 2012, 15:12:07
Aktualny plan Wydawnictwa MAG - "Drood" we wrześniu :D


Tytuł: Odp: Dan Simmons - temat ogólny
Wiadomość wysłana przez: Master on Sierpień 10, 2012, 10:12:36
Po pierwsze zabrałem się poraz drugi za Terror i czyta mi się dużo lepiej, niż ostatnio :)

Po drugie: Ciacho, mam prośbę - jeśli pisujesz na forum MAG-u, albo masz dobry kontakt z wydawnictwem, to dowiedz się proszę, czy wydadzą w tym samym stylu, co do tej pory inne powieści, np. Terror (wydanie dostępne obecnie jest tragiczne) czy Letnia noc (zaglądnąłem do tematu na forum i zaciekawiła mnie ta powieść).


Tytuł: Odp: Dan Simmons - temat ogólny
Wiadomość wysłana przez: Jachu on Sierpień 10, 2012, 12:22:16
Master - "Drood" ma być wydany tak jak seria "Hyperion" :)


Tytuł: Odp: Dan Simmons - temat ogólny
Wiadomość wysłana przez: Master on Sierpień 10, 2012, 13:16:16
No, ja wiem o tym, Jachu. Jest o tym mowa kilka postów wyżej. Mi chodziło o wydanie "tak jak seria Hyperion" np. Terroru czy Letniej nocy...


Tytuł: Odp: Dan Simmons - temat ogólny
Wiadomość wysłana przez: Jachu on Sierpień 10, 2012, 13:30:51
Sorki, czytałem na szybko ;)
Z tego co się orientuję, to Andrzej Miszkurka pisał, że na razie nic więcej nie będą Simmonsa wydawać. Zresztą do "Terroru" nie mają praw autorskich, a książka fatalnie się sprzedawała, więc z ich punktu widzenia byłoby to nieopłacalne.


Tytuł: Odp: Dan Simmons - temat ogólny
Wiadomość wysłana przez: Master on Sierpień 10, 2012, 13:47:37
No faktycznie... Widywałem Terror na Allegro za 10 zł; kiedy indziej w "Taniej książce" były całe sterty tej pozycji za groszę.


Tytuł: Odp: Dan Simmons - temat ogólny
Wiadomość wysłana przez: Jachu on Sierpień 10, 2012, 14:14:01
Źle ci napisałem. Oprócz Drooda MAG chce wydać jeszcze Carrion Comfort oraz Ilion i Olimp.
Ale jeśli chodzi o Terror, to błędu nie było :)


Tytuł: Odp: Dan Simmons - temat ogólny
Wiadomość wysłana przez: Duddits on Sierpień 12, 2012, 15:27:47
Carrion Comfort miało się ukazać w jakiejś tam serii horrorów maga. Drood czekał trzy lata, Carrion Comfort też pewnie poczeka.


Tytuł: Odp: Dan Simmons - temat ogólny
Wiadomość wysłana przez: marczewek on Sierpień 20, 2012, 16:20:16
jak ten gościu pisze? Do kogo podobny?


Tytuł: Odp: Dan Simmons - temat ogólny
Wiadomość wysłana przez: Master on Grudzień 03, 2012, 16:41:16
Kurcze, ja ciągle w chodzę w zapowiedzi MAG-u z nadzieją, że w końcu ujrzę tam Ilion i Olimp... Wiadomo kiedy to się ukażę? Chciałbym coś Simmonsa poczytać, ale typowe s-f. Po czasie Terror odbieram tak sobie, a do Drooda mnie jakoś nie ciągnie.


Tytuł: Odp: Dan Simmons - temat ogólny
Wiadomość wysłana przez: ingo on Sierpień 04, 2013, 22:14:38
"Carrion Comfort" otrzymało u nas tytuł Trupia otucha (brzydko brzmi). W chwili obecnej MAG planuje wydać w listopadzie.


Tytuł: Odp: Dan Simmons - temat ogólny
Wiadomość wysłana przez: Jachu on Sierpień 12, 2013, 11:47:10
Kurcze, ja ciągle w chodzę w zapowiedzi MAG-u z nadzieją, że w końcu ujrzę tam Ilion i Olimp... Wiadomo kiedy to się ukażę?
AM kiedyś pisał coś o 2014-2015. Też czekam na te pozycje z ogromną niecierpliwością. Po "Hyperionie" i "Terrorze" zostałem wielkim fanem twórczości Simmonsa :)

"Carrion Comfort" otrzymało u nas tytuł Trupia otucha (brzydko brzmi). W chwili obecnej MAG planuje wydać w listopadzie.
Tytuł dobry, choć nie ma co ukrywać, że angielski lepiej brzmi ;) Mam nadzieję, że książka się ukaże w listopadzie i nie będzie obsuwy. Dalsze pytanie odnosi się do formy wydania. Nie zapadła jeszcze decyzja czy książka wyjdzie w formacie "Hyperiona" i "Drooda" czy na miękko. Decyzja bodaj we wrześniu. Wolałbym twardą.


Tytuł: Odp: Dan Simmons - temat ogólny
Wiadomość wysłana przez: Ciacho on Sierpień 12, 2013, 12:19:01
No nie wiadomo, ale myślę, że pójdą na wydanie w twardym, jeśli tyle stron ma. Simmons w Mag-u ma jednak chody. ;)


Tytuł: Odp: Dan Simmons - temat ogólny
Wiadomość wysłana przez: Jachu on Sierpień 12, 2013, 14:16:01
No nie wiadomo, ale myślę, że pójdą na wydanie w twardym, jeśli tyle stron ma.
Oby. Będzie się ciekawie na półce prezentować :)

Simmons w Mag-u ma jednak chody. ;)
Całe szczęście. Niestety jest to pisarz, do którego trzeba z reguły dopłacać... więc cieszyć się należy, że MAG inwestuje w twórczość (choć niepełną) Simmonsa. Oby "Trupia otucha" sprzedawała się przynajmniej tak jak "Drood", to może wtedy AM zdecyduje się szybciej wydać "Ilion" i "Olimp" :)


Tytuł: Odp: Dan Simmons - temat ogólny
Wiadomość wysłana przez: Ciacho on Wrzesień 18, 2013, 13:28:10
"Trupia otucha" (Carrion Comfort) będzie wydana jak Hyperiony. :D Potwierdzone info. ;)


Tytuł: Odp: Dan Simmons - temat ogólny
Wiadomość wysłana przez: ciach_eemuu_ciach on Wrzesień 30, 2013, 21:14:31
"Trupia otucha" (Carrion Comfort) będzie wydana jak Hyperiony. :D Potwierdzone info. ;)

Czyli ma się rozumieć, że będą ilustracje? Czy chodzi raczej o format, obwolute i zaje#@tość wydania? :) "Drood" był wydany bez ilustracji, ale i tak pięknie :)


Tytuł: Odp: Dan Simmons - temat ogólny
Wiadomość wysłana przez: Ciacho on Październik 01, 2013, 07:29:42
Właśnie wydaje mi się, że nie do końca z tymi ilustracjami będzie. Prędzej w stronę "Drooda" to pójdzie. Tym bardziej, że to będzie premiera, a premiery bardzooooo rzadko (jeśli nie wcale) są wzbogacane o takie ilustracje na naszym rynku. ;) Także "forma, obwoluta i zaje#@tość wydania" będą musiały ci wystarczyć :P


Tytuł: Odp: Dan Simmons - temat ogólny
Wiadomość wysłana przez: mati2172 on Styczeń 04, 2014, 20:35:56
Możemy już podziwiać zaje#@tość okładki  ;)
(http://ecsmedia.pl/c/trupia-otucha-b-iext24437555.jpg)


Tytuł: Odp: Dan Simmons - temat ogólny
Wiadomość wysłana przez: ingo on Styczeń 04, 2014, 22:01:14
Ciekawa. Grafika mi się podoba. Tylko liternictwo strasznie nieczytelne. Jakbym nie wiedział na co patrzę to nie wiem czy bym od razu 'rozszyfrował' :D


Tytuł: Odp: Dan Simmons - temat ogólny
Wiadomość wysłana przez: ingo on Styczeń 06, 2014, 15:50:48
można już nawet zamawiać w niektórych sklepach. Klik (http://www.sklep.gildia.pl/literatura/237150-dan-simmons-trupia-otucha).
19 lutego, 1040 stron, cena okładkowa 89 zł :)


Tytuł: Odp: Dan Simmons - temat ogólny
Wiadomość wysłana przez: dampf on Styczeń 06, 2014, 15:51:36
Cena mocno zaporowa, ale wydanie pewnie będzie jej warte ;)


Tytuł: Odp: Dan Simmons - temat ogólny
Wiadomość wysłana przez: ingo on Styczeń 06, 2014, 16:26:50
Mnie nie przeraża. Jestem przyzwyczajony do 'amerykańskich' cen ;) To takie 25-30 dolarów, czyli jak za nowość w USA przy bardzo zbliżonej jakości wydania. No i objętość robi wrażenie.

Kupi się gdzieś 25-30% taniej i będzie w porządku :)


Tytuł: Odp: Dan Simmons - temat ogólny
Wiadomość wysłana przez: Ciacho on Styczeń 06, 2014, 17:55:28
Okładka kapitalna, ale nie spodziewałem się tylu stron. 700-800, ale nie 1000. Czy ja wiem czy cena wysoka? Jak to jest wydanie Hyperiona i Drooda to warto wydać tyle, poza tym pewnie cena będzie i tak w niektórych księgarniach oscylowała wokół 69-73. :)


Tytuł: Odp: Dan Simmons - temat ogólny
Wiadomość wysłana przez: ciach_eemuu_ciach on Styczeń 07, 2014, 14:08:45
Tak prześwietnej okładki się nie spodziewałem. Rewelacyjna. Już wiem co będzie moją pierwszą tegoroczną cegłą :) Nic tylko czekać na premierę.


Tytuł: Odp: Dan Simmons - temat ogólny
Wiadomość wysłana przez: ciach_eemuu_ciach on Styczeń 08, 2014, 12:39:20
"Ilion wznowimy w październiku lub listopadzie."

Cytując Pana Andrzeja :) Świetna wiadomość, a już myślałem, że plany wydania Ilionu/Olimpu zostały porzucone.


Tytuł: Odp: Dan Simmons - temat ogólny
Wiadomość wysłana przez: ingo on Styczeń 14, 2014, 18:39:04
Jednak nie do końca wiadomo jaka będzie cena okładkowa "Trupiej otuchy". W niektórych sklepach podają 89, a na empik.com jest podana 69 zł. W chwili obecnej można zamówić za 60,49 zł. Jak tak zrobiłem, najwyżej nie odbiorę jak gdzieś indziej będzie taniej ;)


Tytuł: Odp: Dan Simmons - temat ogólny
Wiadomość wysłana przez: Master on Styczeń 26, 2014, 21:09:26
Oficjalna zapowiedź Trupiej otuchy na stronie wydawnictwa (http://mag.com.pl/ksiazka-1,82,1496--0-0-Trupia_otucha.html).
Kurcze, chyba się na to szarpnę. Opis mnie zainteresował  :D


Tytuł: Odp: Dan Simmons - temat ogólny
Wiadomość wysłana przez: ciach_eemuu_ciach on Luty 06, 2014, 18:41:25
Odnośnie "Trupiej Otuchy" w Arosie można zamówić za 46,92 zł :) Chyba aktualnie najlepsza oferta.


Tytuł: Odp: Dan Simmons - temat ogólny
Wiadomość wysłana przez: Ciacho on Luty 07, 2014, 08:35:40
Jak można zamówić, jak nie można, przecież to zapowiedź jest emuu. :) Inaczej już bym to zrobił. A cena taka, a nie inna, bo jest obecnie promocja do 14 lutego, potem pójdzie w górę. I to podejrzewam, że przed możliwością jej zakupu.


Tytuł: Odp: Dan Simmons - temat ogólny
Wiadomość wysłana przez: ciach_eemuu_ciach on Luty 07, 2014, 17:31:28
Faktycznie nie można. Co za oszustwo :) Nigdy w Arosie nie zamawiałem więc myślałem, że ta promocja działa na cały asortyment.


Tytuł: Odp: Dan Simmons - temat ogólny
Wiadomość wysłana przez: Ciacho on Luty 07, 2014, 21:49:53
Hehe, czemu oszustwo? Przecież nigdy nie można było zamawiać na arosie zapowiedzi z tak dużym wyprzedzeniem. Premiera dopiero za 2 tygodnie. :)


Tytuł: Odp: Dan Simmons - temat ogólny
Wiadomość wysłana przez: BrunoS. on Luty 17, 2014, 11:06:06
Na matras.pl Trupia otucha z przeceny 12% (ok 75zł) wskoczyła na 25% (66 zł z groszami)...

Macie gdzieś jakiś tańszy namiar? Oczywiście nie wliczając fikcyjnych promocji o których piszecie :)


Tytuł: Odp: Dan Simmons - temat ogólny
Wiadomość wysłana przez: Ciacho on Luty 17, 2014, 11:12:16
Na arosie widnieje 50,37 zł, ziom. ;) Tylko chyba będzie trzeba poczekać z zamówieniem do premiery, bo oni na ogół nie sprzedają wcześniej,bo to dyskonto. Kurdę, jak ja czekam na tę książkę! Czuję, że to będzie książka roku. Czytasz od razu Bruno?  :rad2:


Tytuł: Odp: Dan Simmons - temat ogólny
Wiadomość wysłana przez: BrunoS. on Luty 17, 2014, 11:31:08
Czytasz od razu Bruno?  :rad2:

Dzięki za cynk Ciacho z tym arosem :) Co do planów na czytanie TO to lekko to spartoliłem, bo się za "Biesy" Dostojewskiego wziąłem i trochę mnie stopują. Książka wprawdzie genialna, ale tak ją celebruję, że mam dopiero 580/960str. Tak więc na premierę na bank się nie wyrobie, a i od razu brać się za kolejną tysiącstronnicową cegłę jakoś mi się nie uśmiecha. Ale myślę, że z początku marca pójdzie w obrót :) Kurde, czekam na tę książkę jak głupi. To na bank najbardziej oczekiwana przeze mnie premiera ostatnich lat. Nie wliczając oczywiście wznowień P. K. Dicka :)


Tytuł: Odp: Dan Simmons - temat ogólny
Wiadomość wysłana przez: Ciacho on Luty 17, 2014, 11:52:00
Ja też w dniu premiery nie będę czytał, bo zaczynamy z emuu od jutra Dukaja czytać (w końcu! bym rzekł) a potem może jakaś pozycja z UW znowu. Marzec planuję przeznaczyć na dwie książki: na "Trupią otuchę" właśnie i "Peanatemę" Stephensona. A że są to dwie cegły to akurat tak miesiąc minie i może być ciężko. Ale fajnie byłoby o tym w większym gronie pogadać, bo o tej książce będzie szumnie. Jo Ci to godom! :D


Tytuł: Odp: Dan Simmons - temat ogólny
Wiadomość wysłana przez: Ciacho on Luty 18, 2014, 11:48:09
Pojawił się nowy opis:

Przeszłość:
Schwytany w sieć zaplanowanego przez Hitlera "Ostatecznego Rozwiązania" Saul Laski jest jednym z tysięcy skazanych na śmierć w niesławnym obozie zagłady w Chełmnie. Wkrótce jednak wpada w szpony zła o wiele gorszego i starszego niż nazistowskie Niemcy.

Teraźniejszość:
Nieliczni wybrańcy posiadają Talent - psychologiczną umiejętność oddziaływania na umysły innych ludzi. Na dorocznych spotkaniach planują nieustającą kampanię rzezi i rozpasania. W tym roku jednak nie wszystko idzie zgodnie z planem?
Obejmująca parę dziesięcioleci i rozgrywająca się na kilku kontynentach historia zapuszcza się w najmroczniejsze zakamarki historii XX wieku.

"Trupia otucha", stanowiąca jedną z najdoskonalszych prób ożywienia wampirzej legendy, zgłębia naturę ludzkiej skłonności do przemocy i analizuje jej wpływ na naszą przyszłość.


Tytuł: Odp: Dan Simmons - temat ogólny
Wiadomość wysłana przez: Master on Luty 18, 2014, 11:52:25
Ciacho, skąd bierzesz informacje? Strona MAG-a od dawna jest w rozsypce, a i forum takie bez ładu i składu...


Tytuł: Odp: Dan Simmons - temat ogólny
Wiadomość wysłana przez: Mandriell on Luty 18, 2014, 12:33:19
Ciacho, skąd bierzesz informacje? Strona MAG-a od dawna jest w rozsypce, a i forum takie bez ładu i składu...

Pewnie jest rodziną właściciela...  :faja:


Tytuł: Odp: Dan Simmons - temat ogólny
Wiadomość wysłana przez: Mandriell on Luty 25, 2014, 09:29:36
Moja kobieta jest mniej więcej na 500 stronie w tym momencie i strasznie zachwala sobie "Trupią otuchę". Twierdzi, że tak dobrej i jednocześnie tak możliwie wpasowującej się w gusta różnych osób i kategorii wiekowych książki dawno nie miała okazji czytać. Ponoć książka mogłaby spodobać się jej mamie, cioci, przyjaciółce, mojemu przyjacielowi oraz oczywiście, że najbardziej z tego grona powieść spodoba się mi :D
Niebawem powinna ukazać się jej oficjalna recenzja na LC :)

Zaznaczę, że jest to jej debiut z Simmonsem. Mój w sumie też będzie, bo jednak zacznę od tej Trupiej otuchy niebawem, tylko skończę Talizman, później wezmę się za coś krótszego i znów cegła, w postaci najnowszej książki Dana.


Tytuł: Odp: Dan Simmons - temat ogólny
Wiadomość wysłana przez: BrunoS. on Luty 25, 2014, 13:12:13
Mandriell może jakieś real foto byś wrzucił? :) Ja po TO wybieram sie dopiero w przyszłym tygodniu, a strasznie mnie ciekawi jak się owo tomisko prezentuje :)


Tytuł: Odp: Dan Simmons - temat ogólny
Wiadomość wysłana przez: Mandriell on Luty 25, 2014, 14:02:42
Niestety nie mam możliwości wrzucenia, mój aparat ma zje....chaną matrycę i nie robi zdjęć. A ja jestem z tych, co to nie tolerują smartfonów i używają jeszcze telefonów do dzwonienia, a nie zdjęćfilmikówgierekmuzykiczytaniaksiążeksprawdzaniafejsika. Także niestety, nie tym razem :D
Ale tomiszcze piękne. Tak samo zrobione jak Drood. Jeśli Ci to pomoże :) Po zdjęciu obwoluty wygląda jak biblia :D Ma tylko na ukos tytuł i imię nazwisko autora.


Tytuł: Odp: Dan Simmons - temat ogólny
Wiadomość wysłana przez: BrunoS. on Luty 25, 2014, 15:18:06
Dzięki. Opis dokładniejszy niż najostrzejsze zdjęcie... :)


Tytuł: Odp: Dan Simmons - temat ogólny
Wiadomość wysłana przez: ciach_eemuu_ciach on Luty 25, 2014, 18:43:29
Ja właśnie odebrałem swoją prywatną Trupią Otuchę. Wydanie piękne, jak zresztą wszystkie Simmonsa. Bardzo podobne do Drooda. Tylko szkoda, że napis na grzbiecie jest w stosunku do niego odwrócony o 180 stopni. Oby jeszcze Mag wydał tak Terror. Aż żal patrzeć na wydanie z PWR.

Skończę "Inne Pieśni" Dukaja i zaraz biorę się za Simmonsa. Bardzo jestem ciekawy tej powieści.


Tytuł: Odp: Dan Simmons - temat ogólny
Wiadomość wysłana przez: Ciacho on Luty 26, 2014, 08:50:47
Jestem niemal pewny, że Mag wyda Terror, bo wiele osób by to kupiło, nie tylko fanów Simmonsa, i oni o tym wiedzą. Wiem, że w bibliotekach są kolejki w oczekiwaniu na tę książkę. :) Także myślę, że Mag po "Olimpie" i "Illionie" ulegnie fanom i wyda jeszcze "Terror", tylko może już nie w tym roku. Chociaz w zasadzie nie zdziwiłbym się wcale, gdyby wydali to przed "Illionem" i "Olimpem", bo Miszkurka i s-ka lubią czasem zaskakiwać. :rad2:


Tytuł: Odp: Dan Simmons - temat ogólny
Wiadomość wysłana przez: dampf on Luty 26, 2014, 19:55:13
Miszkurka pisał na forum MAG-a, że "Terror" wydadzą raczej w 2015 r. Ciągle nie było co do tego pewności, ale szanse były i chyba są nadal. Chętnie kupię i przeczytam tę książkę w jakimś porządnym wydaniu, a nie tym śmietnikowym jakie był do tej pory dostępne ;)


Tytuł: Odp: Dan Simmons - temat ogólny
Wiadomość wysłana przez: Master on Luty 26, 2014, 20:18:05
Mam do Was pytanie odnośnie Drooda - warto go czytać, wogóle nie interesując się Dickensem? To jest horror? thriller? wariacja historyczna w stylu Terroru? Może jakieś szczegóły ktoś zapoda?


Tytuł: Odp: Dan Simmons - temat ogólny
Wiadomość wysłana przez: Ciacho on Marzec 01, 2015, 14:27:56
W końcu coś ruszyło!!!

(http://katedra.nast.pl/literatura/okladki/ilion_2015-large.jpg)


Podoba się? Czy tylko ja miałem pierwszą myśl o "300" ?  :faja:

http://swiat-bibliofila.blogspot.com/2015/03/pojawia-sie-w-koncu-zapowiedz-iionu.html  ;)


Tytuł: Odp: Dan Simmons - temat ogólny
Wiadomość wysłana przez: Master on Marzec 01, 2015, 18:52:41
Największe zaskoczenie, jakie doznałem w ostatnim czasie :D  Kurcze, czekam na tę książkę od kilku ładnych lat, odkąd przeczytałem cykl Hyperiona... i w końcu!

P.S. Czekam jeszcze na zapowiedź Olimpu :P


Tytuł: Odp: Dan Simmons - temat ogólny
Wiadomość wysłana przez: Ciacho on Marzec 01, 2015, 19:57:35
Ja również czekam, ze 2-3 lata, jakoś po Tobie, jak przeczytałem. Chyba nawet rozmawialiśmy o tym Ilionie/Olimpie jeszcze. Trochę się naczekaliśmy, ale jak to wydają w formie hyperionowej, co jest pewne, to warto było czekać. :) Jeszcze tylko "Terror" by mogli wznowić w ten sposób dla pełni szczęścia. :rad2:

Co do "Olimpu" to rzekomo ma być dopiero w październiku, ale może po dobrym przyjęciu przez czytelników uda się wcześniej. :)


Tytuł: Odp: Dan Simmons - temat ogólny
Wiadomość wysłana przez: ingo on Marzec 01, 2015, 20:17:29
Jeszcze tylko "Terror" by mogli wznowić w ten sposób dla pełni szczęścia.

Tutaj się ne zgodzę. Pełnią szczęścia byłyby zapowiedzi nowych tytułów Simmonsa ;) Boli mnie, że tyle jego książek pozostaje nieprzetłumaczonych. Oby ktoś się chociaż zainteresował tegoroczną nowością, "The Fifth Heart"... Sherlock Holmes i James Herbert jako bohaterowie Simmonsa brzmią tak dobrze...

"Ilion" bardzo cieszy :) Z przyjemnością zakupię i postawię na regale.Tytuł: Odp: Dan Simmons - temat ogólny
Wiadomość wysłana przez: Ciacho on Marzec 01, 2015, 20:34:12
Nie bardzo rozumiem. Przecież "Ilion" to też wznowienie, a tutaj jakoś się ze mną zgadasz, co do świetnej wiadomości jego ponownego wydania. I "Ilion" i "Terror" są albo słabo wydane albo ciężko dostępne, więc dobrze by było wznowić obie. A te niewydane dotąd pozycje Simmonsa nie zainteresowały Mag-a, że nie zdecydowało się jeszcze tego wydać.


Tytuł: Odp: Dan Simmons - temat ogólny
Wiadomość wysłana przez: Master on Marzec 01, 2015, 20:58:39
Zdaje się, że Terroru to swego czasu były całe sterty w Dedalusie... Nie wiem, jak jest teraz, ale pełna zgoda - Terror w solidnym wydaniu jest mile widziany ;)


Tytuł: Odp: Dan Simmons - temat ogólny
Wiadomość wysłana przez: ingo on Marzec 01, 2015, 21:10:53
Nie bardzo rozumiem.

Po prostu 'pełnią szczęścia' byłyby zapowiedzi nowych na polskim rynku książek Simmonsa, a nie wznowień. Te również cieszą, ale to nie to samo... Tym bardziej, jak główny wydawca autora w Polsce pisze, że nowości nie za bardzo go interesują. Jeżeli zależałoby mi na samym przeczytaniu "Ilionu" to dostępność plików tekstowych w sieci jest bezproblemowa...


Tytuł: Odp: Dan Simmons - temat ogólny
Wiadomość wysłana przez: BrunoS. on Marzec 02, 2015, 09:25:32
Info super, a na kiedy mniej więcej planowany ten "Ilion"?

Co do kolejnych Simmonsów na naszym rynku, to niech Mag skupi się lepiej na wznawianiu "pewniaków" takich jak wspominany Terror czy Ilion, niż miałby wydawać takie perełki jak koszmarna i beznadziejna "Trupia otucha" czy inne powieści z szuflady, które tylko zaciemniałyby talent Simmonsa w oczach czytelników.


Tytuł: Odp: Dan Simmons - temat ogólny
Wiadomość wysłana przez: crusia on Marzec 02, 2015, 11:41:15
No właśnie pewnie utopili kupę kasy w "Trupiej otusze" i stąd brak zainteresowania nowymi tłumaczeniami. A pamiętajcie, że przetłumaczenie, redakcja i skład takiego opasłego tomiszcza to jest kupa kasy. Przy czym Simmons nie należy do autorów, których się łatwo przekłada - jego dbałość o szczegóły jest fajna dla czytelnika, ale koszmarna dla ekipy pracującej nad przekładem ;)


Tytuł: Odp: Dan Simmons - temat ogólny
Wiadomość wysłana przez: Ciacho on Marzec 02, 2015, 13:52:57
Info super, a na kiedy mniej więcej planowany ten "Ilion"?

Maj, ale nie ma konkretnego dnia.

Cytuj
Co do kolejnych Simmonsów na naszym rynku, to niech Mag skupi się lepiej na wznawianiu "pewniaków" takich jak wspominany Terror czy Ilion, niż miałby wydawać takie perełki jak koszmarna i beznadziejna "Trupia otucha" czy inne powieści z szuflady, które tylko zaciemniałyby talent Simmonsa w oczach czytelników.

"Trupia otucha" bardzo dobrze się zapowiadała, ale nie tylko to jest średnie, albo słabe. Jak nie czytałem nic innego poza Hyperionami,Endymionami, Terrorem i Trupią, ale sądząc po ocenach i opiniach innych książek jest jeszcze kilka słabych. Nie wiadomo co z tymi, co jeszcze się u nas nie pojawiły. Ja tam zawsze czytałem w jakichś artykułach o Simmonsie, że te najlepsze to Hyperiony, Terror i Ilion/Olimp.


Tytuł: Odp: Dan Simmons - temat ogólny
Wiadomość wysłana przez: BrunoS. on Marzec 03, 2015, 10:28:59
Jeśli chodzi o moją najlepszą przygodę z Simmonsem, to wcale nie był to Hyperion. Przy Terrorze bawiłem się znakomicie i nadal uważam że to jedna z lepszych rzeczy jakie w życiu przeczytałem, ale i tak najbardziej w pamięć wryła mi się przygoda z Droodem, poprzedzona lekturą Dickensowskiego Edwina Drooda. Klimat, fabuła no i końcowe strony powieści. To było piękne :)

Tak więc jesli chodzi o Simmonsa, to jak pisał ingo może warto zwrócić uwagę na najnowsze jego dzieła. "The Fifth Heart" zapowiada się bardzo zachęcająco.


Tytuł: Odp: Dan Simmons - temat ogólny
Wiadomość wysłana przez: Master on Marzec 03, 2015, 12:01:46
Cytat: BrunoS.
Tak więc jesli chodzi o Simmonsa, to jak pisał ingo może warto zwrócić uwagę na najnowsze jego dzieła.
Pozwolę sobie skromnie się z tym nie zgodzić  :haha: Osobiście wolałbym sięgnąć do książek, o których jest głośno, są znane i są niedostępne (jak właśnie Ilion/Olimp, a swego czasu Hyperion/Endymion), niż sięgać po coś co jest po prostu nowe... a nie wiadomo czy dobre.

Cytat: BrunoS.
"The Fifth Heart" zapowiada się bardzo zachęcająco.
Cóż... "Trupia otucha" też się zapowiadała ciekawe, a jak wyszło? Wystarczy zaglądnąć do odpowiedniego tematu. Swego czasu byłem mocno napalony na nią (głównie przez temat nazizmu), ale opinie na forum ostudziły ten zapał.Tytuł: Odp: Dan Simmons - temat ogólny
Wiadomość wysłana przez: Ciacho on Marzec 03, 2015, 12:16:35
Właśnie, jeszcze o Droodzie zapomniałem. Więc póki co to i Ilion przede mną.  Szkoda tylko, że spora odległość w terminach wydania jest, bo Ilion ma być w maju, a Olimp w październiku.

Cóż... "Trupia otucha" też się zapowiadała ciekawe, a jak wyszło? Wystarczy zaglądnąć do odpowiedniego tematu. Swego czasu byłem mocno napalony na nią (głównie przez temat nazizmu), ale opinie na forum ostudziły ten zapał.

Masz rację, ale z drugiej strony, jak tego nie wydają u nas to się od nikogo nie dowiesz czy to jest dobre czy nie. :)


Tytuł: Odp: Dan Simmons - temat ogólny
Wiadomość wysłana przez: BrunoS. on Marzec 04, 2015, 11:11:28
Cytat: BrunoS.
"The Fifth Heart" zapowiada się bardzo zachęcająco.
Cóż... "Trupia otucha" też się zapowiadała ciekawe, a jak wyszło? Wystarczy zaglądnąć do odpowiedniego tematu. Swego czasu byłem mocno napalony na nią (głównie przez temat nazizmu), ale opinie na forum ostudziły ten zapał.

Ale Master własnie od tego cała dyskuscja sie wywiązała. "Trupia otucha" zapowiadała się zachęcająco, ale prawie 30 lat nikt się nie kwapił ją do Polski ściągnąć. Dziś już wiemy dlaczego. Drood był najnowszą pozycją Simmonsa i był genialny. Po prostu liczę na to, że Simmons nie popełni już takiego babola.

A o mojej radości z zapowiedzi Iliona i Olimpu czytaj kilka postów wyżej :)


Tytuł: Odp: Dan Simmons - temat ogólny
Wiadomość wysłana przez: Repta on Styczeń 28, 2016, 23:26:27
Dzisiaj przytargałem z biblioteki "Endymiona" i "Triumf Endymiona", z takich cegieł to można dom budować :P Mam nadzieję, że będę się bawił przy lekturze tych książek co najmniej tak dobrze jak przy dylogii Hyperiona.


Tytuł: Odp: Dan Simmons - temat ogólny
Wiadomość wysłana przez: Master on Styczeń 29, 2016, 07:39:34
Na pewno będziesz. Choć w zasadzie dylogia Endymiona różni się od poprzedniej dylogii. Jest to w większym stopniu literatura przygodowa, niż s-f, ale na pewno nie można powiedzieć, że jest przez to słabsza :)


Tytuł: Odp: Dan Simmons - temat ogólny
Wiadomość wysłana przez: Ciacho on Styczeń 29, 2016, 12:03:33
Według mnie Endymiony słabsze od Hyperionów. Bardziej przegadane, jak na mój gust. Ale jakbym miał ocenić Hyperiony to na 6, a Endymiony na 5. :P


Tytuł: Odp: Dan Simmons - temat ogólny
Wiadomość wysłana przez: Paweł Mateja on Styczeń 29, 2016, 16:28:09
6/10? ;) Czytałem tylko pierwszego "Hyperiona" i wtedy całkiem mi się podobało, ale przyznam, że jak wspominam tę książkę, to nie mam ochoty już po nią, ani całą serię sięgać. O wiele bardziej podobał mi się Simmons w "Droodzie" i "Terrorze".


Tytuł: Odp: Dan Simmons - temat ogólny
Wiadomość wysłana przez: Repta on Styczeń 29, 2016, 17:14:23
@UP

Ciacho ma szkolną skalę ocen :D


Tytuł: Odp: Dan Simmons - temat ogólny
Wiadomość wysłana przez: Master on Wrzesień 05, 2019, 17:22:29
10 września premiera książki Zimowe nawiedzenie, kontynuacji Letniej nocy, wydawnictwo Zysk i S-ka, oprawa twarda, 350 stron.